EnveloBank jest dla Ciebie jeśli:

 • Doceniasz przystępną i prostą ofertę
 • Oczekujesz nowoczesności
  i opłacania rachunków jednym kliknięciem
 • Korzystasz z bankowości mobilnej
 • Kupujesz przez Internet
 • Cenisz polski kapitał
 

 

 

 

EnveloBank jest nową, cyfrową
marką Banku Pocztowego.


Wyróżnia nas w 100% polski kapitał oraz najnowsze
rozwiązania technologiczne. Dlatego jeśli cenisz
wygodę i szybki dostęp do bankowości przez swój
smartfon, to EnveloBank z intuicyjnym serwisem
bankowości internetowej oraz aplikacją mobilną
są właśnie dla Ciebie.

Wyróżnienia dla EnveloBank

Envelobank - Finanse w porządku

 

Zarząd banku

zdjęcie Robert Kuraszkiewicz

Robert Kuraszkiewicz

Prezes Zarządu Banku Pocztowego S.A.
Odpowiada za obszar Zarządzania Strategicznego i Finansów.

Powołany na stanowisko Prezesa Zarządu w czerwcu 2019 r. Od stycznia 2019 r. jednocześnie pełnił obowiązki Prezesa Zarządu oraz sprawował funkcję Wiceprezesa Zarządu. Powołany na Wiceprezesa Zarządu w lipcu 2017 r., a od czerwca 2016 r. sprawował funkcję Członka Zarządu. Wcześniej przez rok pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w firmie Student Depot Sp. z o.o. odpowiadając za rozwój sieci prywatnych domów studenckich. W latach 2012 – 2016 związany ze Stowarzyszeniem Energii Odnawialnej, najpierw na stanowisku Wiceprezesa Zarządu, a przez ostanie dwa lata na stanowisku Prezesa Zarządu. Od 2006 r. do 2016 r. współpracował z największymi inwestorami w sektorze energii odnawialnej w Polsce, w tym m.in. z GEO Renewables Sp. z o.o, odpowiadając za pozyskiwanie finansowania dla farm wiatrowych oraz EDP Renewables Polska Sp. z o.o. W latach 2013-2014 związany z firmą High Tech Project Sp. z o.o., gdzie zajmował stanowisko Prezesa Zarządu. W latach 2002 – 2006 pełnił funkcje Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Spółki ContactPoint Sp. z o.o., będącej jednym z pierwszych podmiotów w Polsce zajmujących się rozwojem outsourcingu i budowaniem systemów CRM. Był Członkiem wielu Rad Nadzorczych spółek kapitałowych, m.in. KGHM, XIV NFI, Skystone Capital, a w latach 1999-2000 również Banku Pocztowego.

 

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach East Central European Scholarship Program studiował finanse na University of Wisconisn Lacrosse. Uzyskał certyfikat Georgetown University Washington DC w zakresie Financial Management. W roku 1998 odbył praktyki w prestiżowym Center for Strategic and International Studies w Waszyngtonie.

Pokaż więcej

 

Zwiń

 
Wciśnij Enter, żeby rozwinąć treść

Tomasz Jodłowski

Członek Zarządu Banku Pocztowego S.A.
Odpowiada za obszar ryzyka i wsparcia.

 

Powołany na Członka Zarządu w maju 2018 r. Z Bankiem Pocztowym związany jest od grudnia 2016 r., a od stycznia 2017 r. zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego Pionem Ryzyka. W sektorze bankowym pracuje od 1999 r. W tym czasie, jako manager w Deutsche Bank Polska S.A., odpowiadał m.in. za obszar ryzyka i budowę portfeli kredytowych Klienta Indywidualnego, w tym kredytów mieszkaniowych. Wśród zadań realizowanych na stanowisku Dyrektora Departamentu Ryzyka Kredytowego zarządzał pracami Centrów Decyzyjnych, Centrum Klientów Private Banking oraz odpowiadał za polityki kredytowe. Do największych sukcesów tego okresu należy rozwój najzdrowszego portfela kredytowego w Polsce (wzrost wartości z 300 mln zł do 25 mld zł, przy poziomie szkodliwości poniżej 0,8% w odniesieniu do wskaźnika DPD+90).Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Towaroznawstwa Ogólnego i Zarządzania Jakością.

W czasie wolnym, w okresie wakacji lubi długie podróże motocyklowe. Interesuje się także muzyką, oddając się pasji gry na gitarze. 

 

Pokaż więcej

 

Zwiń

 
Wciśnij Enter, żeby rozwinąć treść

Paweł Kopeć

Członek Zarządu Banku Pocztowego S.A.
Odpowiada za obszar sprzedaży.

 

Powołany na Członka Zarządu w maju 2018 r. Z Grupą Poczty Polskiej związany od 1999 r., w której przez lata zajmował stanowiska menadżerskie zarządzając sprzedażą. W latach 2016-2018 Członek Zarządu Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. oraz Dyrektor Zarządzający Pionem Sprzedaży Poczty Polskiej S.A. Odpowiadał m.in. za relacje z 80 tys. Klientów biznesowych Poczty Polskiej S.A. oraz zarządzanie siecią 7500 placówek pocztowych na terenie całej Polski w zakresie sprzedaży produktów pocztowych, bankowych, ubezpieczeniowych i cyfrowych, w tym jako Członek Zarządu – za współpracę z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie Programu Cyfrowe Państwo.

 

Wcześniej, w latach 2005-2016 w Grupie Poczty Polskiej S.A. zajmował m.in. stanowiska: Dyrektora Zarządzającego Sprzedażą w Segmencie Klienta Detalicznego, Dyrektora Sprzedaży Regionu Śląskiego, Dyrektora Handlowego ds. Sprzedaży Regionu we Wrocławiu, Zastępcy Dyrektora ds. Usług Pocztowych w Centrum Poczty, Dyrektora Regionu Centrum Sieci Pocztowej we Wrocławiu, Dyrektora Okręgu Poczty Polskiej we Wrocławiu, Zastępcy Dyrektora Okręgu Poczty Polskiej ds. Ekonomiczno – Finansowych we Wrocławiu.

 

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1995 r. w Urzędzie Celnym we Wrocławiu.

 

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Prawo oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Administracja i Zarządzanie. Radca prawny. Posiada uprawnienia samodzielnego księgowego.

 

Interesuje się literaturą, psychologią, ekonomią, prawem, turystyką oraz sportem.

Pokaż więcej

 

Zwiń

 
Wciśnij Enter, żeby rozwinąć treść

Tomasz Dąbrowski

Członek Zarządu Banku Pocztowego S.A.
Odpowiada za obszar Biznesu, Skarbu i Informatyki.

Powołany do składu Zarządu Banku w czerwcu 2019 r. Wcześniej, w latach 2016 - 2019 pełnił funkcję Członka Zarządu Poczty Polskiej.
W 1995 r. rozpoczął pracę w Kredyt Banku SA. Następnie przez 11 lat związany był z grupą Raiffeisen.

W latach 1996 – 2000 pracował w domu maklerskim Raiffeisen Capital and Investment Polska SA, kolejno w Departamencie Rynku Pierwotnego, a następnie jako Zastępca Dyrektora Departamentu Corporate Finance. Od 2000 r. związany był z Raiffeisen Bank Polska SA, zajmując m.in. stanowiska Zastępcy Dyrektora w Departamencie Rynków Finansowych oraz Dyrektora Departamentu Bankowości Prywatnej, był także przedstawicielem funduszy Raiffeisen Capital Management AG w Polsce. W latach 2007 – 2012 był Wiceprezesem Zarządu oraz Dyrektorem Finansowym Pentegy S.A. Następnie przez ponad rok związany był z Kancelarią Finansową Matczuk i Wojciechowski Sp. z o.o. Od początku 2013 r. do końca maja 2016 r. był Wiceprezesem i CFO domu maklerskiego Q Securities S.A., którego był jednym z założycieli.


Tomasz Dąbrowski był współzałożycielem i Wiceprezesem Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych FINEXA. Pełnił ponadto funkcję członka i przewodniczącego licznych rad nadzorczych, zarówno spółek publicznych, jak i niepublicznych.


Ekonomista, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek Finanse i Bankowość), od blisko 20 lat związany z instytucjami rynku finansowego. Posiada doświadczenie m.in. w obszarach: bankowości, rynku kapitałowego, zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania projektami, corporate finance, rachunkowości, controlingu, planowania finansowego, analizy i prowadzenia projektów inwestycyjnych, nadzoru właścicielskiego oraz zarządzania ryzykiem.

Pokaż więcej

 

Zwiń

 
Wciśnij Enter, żeby rozwinąć treść

Rada Nadzorcza

 Jan Emeryk Rościszewski - Wiceprzewodniczący Rady NadzorczejWciśnij Enter, żeby rozwinąć
 • Od lipca 2016 r. Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, nadzorujący obszar rynku detalicznego.

   

  Z rynkiem finansowym związany od ponad 25 lat. Od pierwszej połowy lat 90. pracował dla międzynarodowych instytucji bankowo-ubezpieczeniowych m.in. AXA, Azur. W latach 1993 -1996 był członkiem zarządu TU Azur Ostoja SA oraz TUnŻ Azur Życie SA. Od 1996 związany z BNP Paribas. W latach 1998 -2016 jako prezes zarządu kierował Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A. należącym obecnie do grupy BNP Paribas. Równocześnie w latach 2001-2016 pełnił funkcję dyrektora generalnego Cardif Assurance Risques Divers w Polsce. Pełnił m.in. funkcje przewodniczącego/wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Pocztylion Arka PTE oraz Pocztowej Agencji Usług Finansowych.

   

  Jest absolwentem historii na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu (Institut d’Etudes Politiques de Paris). Ukończył liczne szkolenia w dziedzinie finansów, ubezpieczeń i zarządzania we Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce. W 1996 r. uzyskał uprawnienia brokera ubezpieczeniowego.

 Błażej Kuźniacki - Członek Rady NadzorczejWciśnij Enter, żeby rozwinąć
 Jakub Słupiński - Członek Rady NadzorczejWciśnij Enter, żeby rozwinąć
 • Absolwent automatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zarządzania na Swinburne University of Technology w Melbourne. Założyciel i prezes (1988- 1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm komputerowych – Qumak (firma giełdowa). Inicjator powstania (w 1996 r.) i prezes firmy doradczo - szkoleniowej PM Doradztwo Gospodarcze, gdzie aktualnie pełni funkcje partnera i doradcy.

  Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego, jako członek rad nadzorczych wielu spółek (zarówno z udziałem Skarbu Państwa jak i prywatnych).

  Jest także członkiem Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz członkiem zarządu małopolskiego oddziału IFR (stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych).

  Pomysłodawca i odpowiedzialny za realizację dużych projektów doradczych i szkoleniowych. Mocno zaangażowany w obszar doradztwa strategicznego oraz sukcesyjnego.

 Marian Szołucha - Członek Rady NadzorczejWciśnij Enter, żeby rozwinąć
 • Doktor nauk ekonomicznych (Szkoła Główna Handlowa, 2011). Wykładowca w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Autor lub współautor kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych. Pracował m.in. w Narodowym Banku Polskim, Społecznej Akademii Nauk i Parlamencie Europejskim.

  Zawodowo związany również z mediami i komunikacją społeczną. Był redaktorem naczelnym portalu Obserwatorfinansowy.pl, dyrektorem biura Związku Pracodawców Mediów Publicznych oraz rzecznikiem prasowym Ministerstwa Gospodarki Morskiej.

  Członek New York Academy of Sciences, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Rady Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. Wiceprzewodniczący Rady Konsultacyjnej Służby Celnej.

 Rafał Kozłowski - Członek Rady NadzorczejWciśnij Enter, żeby rozwinąć
 • Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne, oraz Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois, gdzie w 2008 r. ukończył studia Executive MBA. W branży bankowej pracuje od 1995 r.  Od 2012 r. związany jest z PKO Bankiem Polskim, gdzie odpowiadał m.in. za uruchomienie banku hipotecznego. Od powstania PKO Banku Hipotecznego, jako prezes zarządu, odpowiadał za rozwój tej instytucji i szybko wyprowadził ją na szczyt listy największych banków hipotecznych w Polsce. Pod jego kierownictwem bank szybko stał się największym emitentem listów zastawnych na krajowym rynku, prowadził też największe emisje polskich listów zastawnych za granicą.


  Wcześniej pracował na stanowiskach kierowniczych w Powszechnym Banku Kredytowym, Banku BPHPBK, Banku Pekao SA i PKO Banku Polskim. Pełnił także funkcje dyrektora finansowego i członka Zarządu w Corporation of European Pharmaceutical Distributors N.V. w Amsterdamie, gdzie zarządzał międzynarodowym holdingiem 160 spółek w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii.


  W toku kariery zawodowej zajmował się konstruowaniem strategii i budżetu banków oraz ich monitorowaniem, sporządzaniem analiz finansowych i sprawozdań giełdowych oraz przygotowywaniem ofert publicznych i transakcji akwizycji zagranicznych podmiotów. Jest najwyższej klasy specjalistą w zakresie controllingu, rachunkowości i sprawozdawczości, ryzyka finansowego oraz bankowości hipotecznej.
  Prócz zasiadania w Radzie Nadzorczej Banku Pocztowego, Rafał Kozłowski jest członkiem rad nadzorczych PKO Banku Hipotecznego oraz Operatora Chmury Krajowej sp. z o.o.

 Michał Leski - Sekretarz Rady NadzorczejWciśnij Enter, żeby rozwinąć
 • Dyrektor Biura Prawnego i Nadzoru Właścicielskiego w Centrali Poczty Polskiej S.A. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie.

   

  Posiada długoletnie doświadczenie w zakresie nadzoru korporacyjnego i obsługi prawnej podmiotów sektora finansowego, a także w pracach rad nadzorczych spółek z kapitałem państwowym oraz prywatnym.

   

  Doktor nauk prawnych (Instytut Nauk Prawnych PAN), absolwent  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów ExecutiveMBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie i Apsley Business School – London.

Pytania i odpowiedzi

 Czy mogę korzystać z serwisu transakcyjnego EnveloBanku na telefonie i tablecie?Wciśnij Enter, żeby rozwinąć
 • Tak, serwis transakcyjny EnveloBanku dostępny pod adresem: https://online.envelobank.pl jest dostosowany do wszystkich urządzeń, typu: komputer, tablet, telefon.

 Czy z serwisu EnveloBanku można korzystać przez specjalną aplikację na telefon?Wciśnij Enter, żeby rozwinąć
 • Tak, jeśli posiadasz telefon z systemem operacyjnym iOS (iPhone) lub systemem Android. Dla powyższych systemów operacyjnych stworzyliśmy specjalną aplikację mobilną, którą możesz bezpłatnie pobrać z App Store lub Google Play i zainstalować na swoim telefonie.

 Co zrobić, by zacząć korzystać z serwisu transakcyjnego EnveloBanku?Wciśnij Enter, żeby rozwinąć
 • Przy logowaniu do serwisu transakcyjnego EnveloBanku potrzebny jest NIK (Numer Identyfikacyjny Klienta składający sie z 8 cyfr) i hasło. NIK znajduje się na potwierdzeniu założenia rachunku. Podczas pierwszego logowania użyj jednorazowego hasła. Otrzymasz je w wiadomości SMS przesłanej na podany numer telefonu komórkowego. Hasło jest ważne 15 godzin. Po zalogowaniu się do bankowości EnveloBanku zmień hasło na takie, którego będziesz używać przy kolejnych logowaniach do bankowości. Hasło powinno składać się z co najmniej 10 znaków i zawierać znaki z co najmniej trzech grup: małe litery, duże litery, cyfry, znaki specjalne (!, @, #, $, ^, &, *, ?, <, >). Nie może zawierać przecinków, kropek ani polskich znaków (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż.).

Dokumenty i informacje

PDF

Rejestr Banku Pocztowego S.A. (od 15.11.2017 r. kapitał Banku zwiększył się do kwoty 128 278 080,00 zł)

(31.5 KB)
PDF

Statut Banku Pocztowego S.A.

(473.66 KB)
PDF

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

(1005.49 KB)
PDF

Klauzula informacyjna dla klientów EnveloBanku w związku z rozporządzeniem RODO oraz dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych

(248.42 KB)

Zasady polityki ujawnień informacji (.www)


System Dokumenty Zastrzeżone (.www)


Dyrektywa MiFID (.www)


Informacja dla Klientów Banku Pocztowego S.A. (.www)


Wyniki Finansowe Banku Pocztowego S.A. (.www)


Obligacje Banku Pocztowego S.A. (.www)


Polityka Informacyjna (.www)


FATCA (.www)


Oświadczenie CRS (.www)


Gwarancje depozytów (.www)


Dane rejestrowe i kontaktowe EnveloBanku

 

EnveloBank jest cyfrową marką Banku Pocztowego S.A. – oferuje konta osobiste, konta dla mikrofirm, kredyty gotówkowe, lokaty, karty płatnicze.
Bank Pocztowy Spółka Akcyjna z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz, wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000010821, o kapitale zakładowym 128 278 080 zł w całości opłaconym, numer NIP 554-03-14-271, będący dostawcą usług płatniczych w rozumieniu ustawy o usługach płatniczych. Stan na 15.11.2017.

Centrala w Bydgoszczy
Bank Pocztowy S.A. / EnveloBank
ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz
tel. 52 349 91 00

Centrala w Warszawie
Bank Pocztowy S.A. / EnveloBank
ul. Puławska 111 B, 02-707 Warszawa
tel. 22 328 75 00

Zadzwoń z komórki

52 34 99 499

Infolinia jest czynna 24h, przez 7 dni w tygodniu

Obsługa połączeń z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych. Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora. Opłaty naliczane są od momentu nadania komunikatu "Witamy w Banku Pocztowym...".

Otwórz

Tylko przez internet:

Otwórz konto